تاریخ اسلام و معاصر ایران و جهان

تاریخ اسلام و تشیع
تاریخ اسلام و معاصر ایران و جهان
.....
پیوندها
طبقه بندی موضوعی

به گزارش خبرنگار ایکنا؛ «وقعةالطف» که بازسازی مقتل الحسین(ع) اثر ابومخنف ازدی کوفی، کهن‌ترین روایت از واقعه کربلا است، از سوی محمدصادق روحانی ترجمه شد. این اثر به قلم استاد محمدهادی یوسفی غروی به نگارش درآمده و «نشر طه» آن را به چاپ رسانده است.

ترجمه تحقیقی مقتل ابومخنف منتشر شد

پژوهشگران تاریخ عاشورا بوده است. کتاب ابومخنف با نام مقتل الحسین(ع) نزدیک‌ترین روایت از این واقعه را گزارش کرده است. استاد محمدهادی یوسفی غروی کتاب «ابومخنف» را بر اساس منابع معتبر، بازسازی و احیا کرده است.

این اثر با نام «وقعةالطف» منتشر شده و در سالیان اخیر جزء منابع اصلی واقعه عاشورا بوده است. در واقع «وقعة الطف» کهن‌ترین گزارش مکتوب از واقعه کربلا است و با این کتاب، به گزارش تاریخی از واقعه عاشورا، بدون افزوده‌های متأخر، دست یافته‌ایم. در این اثر همه نقل‌های بازمانده از کتاب ابومخنف گردآوری شده و می‌توانیم بگوییم اکنون ساختار اصلی کتاب «مقتل الحسین» را در اختیار داریم.
این ترجمه با رعایت دقت و امانت، ساختار علمی کتاب را حفظ کرده و تحقیقات مترجم، امتیازاتی را به کتاب افزوده است. همچنین شرح حال همه شخصیت‌های مرتبط با واقعه کربلا براساس منابع علمی در انتهای کتاب آمده است.
این کتاب حاصل سال‌ها پژوهش استاد محمدهادی یوسفی غروی است. وی که در حوزه علمیه نجف و قم به تحصیل و تحقیق مشغول بوده، اکنون یکی از پژوهش گران به نام حوزه تاریخ اسلام به شمار می‌رود. «وقعة الطف» و «دانش نامه تاریخ اسلام» (موسوعة التاریخ الاسلامی) مهم ترین آثار وی در این حوزه است.
یادآور می‌شود؛ ترجمه «وقعة الطف» از سوی «نشر طه» در ۳۴۲ صفحه، قطع وزیری و جلد سخت با قیمت ۳۲ هزار تومان در دسترس علاقه‌مندان و پژوهشگران قرار گرفته است.

لینک اصلی

http://iqna.ir/fa/news/3744005/%DA%A9%D9%87

http://www.ibna.ir/fa/doc/naghli/265261/%D8

http://hawzahnews.com/detail/News/461964

https://www.tasnimnews.com/fa/news/1397/06/23

موافقین ۰ مخالفین ۰ ۹۷/۰۶/۱۹
عباس جعفری (فراهانی)

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی